HOME   KONTAKT
PowerKoks.pl
Menu
Ankieta
Lista
Winstrol
 • Substancja aktywna: Stanazolol
 • Okres aktywnego półtrwania: 48h
 • Klasyfikacja: Sterdy anaboliczno - androgenny (iniekcyjny / doustny)
 • Dawkowanie: Mężczyźni 50 - 100mg / dzień, kobiety 25 - 50mg / tydzień
 • Trądzik: Rzadko
 • Retencja wody: Rzadko
 • Podwyższone ciśnienie krwi: Rzadko
 • Hepatotoksyczność: Tak, grupa 17AA
 • Aromatyzacja: Nie
 • Konwersja do DHT: Nie
 • Blokowanie HPTA: Nieznaczne

       Winstrol jest stosowaną na całym świecie nazwą handlową dla sterydu anabolicznego, stanazololu. Związek ten jest pochodną dihydrotestosteronu, o znacznie mniejszej aktywności niż ten androgen. Genearalnie klasyfikowany jest jako steryd anaboliczny, wykazujący nieco większe właściwości anaboliczne, niż androgenne. O ile DHT przyczynia się praktycznie wyłącznie do występowania skutków ubocznych, stanazolol zapewnia przyrosty wysokiej jakości masy mięśniowej i siły. Właściwości anaboliczne w porównaniu z innymi, mocniejszymi związkami są stosunkowo niewielkie, co nie znaczy że ich w ogóle nie ma. Niekiedy nawet porównuje się go do Dianabolu, jednak Winstrol nie powoduje tak znacznej retencji wody. Stanazolol zawiera tę samą c17 metylację co Dianabol, dlatego możliwe jest jego doustne podawanie. Mimo to, większość zawodników stosuje jednak wersje iniekcyjne.

       W związku z tym, że stanazolol nie konwertuje do estrogenów, stosowanie antyestrogenu nie jest wymagane. Nawet dla osób podatnych na typowe dla nich skutki uboczne, nie ma obawy o wystąpienie ginekomastii. Powodem "zalanego" wyglądu, tak często występującego u osób stosujących Dianabol lub Testosteron, są właśnie estrogeny. Winstrol natomiast tego efektu nie powoduje, zapewniając dobrej jakości przyrosty. Jest najczęściej chyba stosowanym sterydem w okresach pracy nad definicją, kiedy retencja wody lub tkanki tłuszczowej nie jest mile widziana. Ponadto stanazolol, wraz z nandrolonem, jest najpopularniejszym środkiem dopingującym stosowanym w bardzo wielu dyscyplinach sportowych, takich jak lekkoatletyka, pływanie, podnoszenie ciężarów etc.

       Standardowe dawkowanie u mężczyzn wynosi 35 - 75mg dla tabletek i 25 - 50mg dla wersji iniekcyjnej. W zależności od oczekiwanych rezultatów Winstrol łączy się z silnymi androgenami, takimi jak Testosteron, Dianabol, Anadrol. Stosowany w takim połączeniu stanazolol równoważy cykl, zapewniając dobry efekt anaboliczny, bez zbędnego zwiększania poziomu estrogenów. Stack taki powoduje przyzwoite przyrosty masy mięśniowej i siły, przy jednoczesnym ograniczeniu poziomu otłuszczenia i retencji wody. Pracując nad definicją w okresie przedstartowym łączy się Winstrol z niearomatyzującymi androgenami, takimi jak Trenbolon lub Halotestin. Skutkuje to w uzyskaniu wspaniałego, "pociętego" wyglądu, oczekiwanego do startu. Osoby bardziej wrażliwe powinny raczej dodać łagodniejszy środek, taki jak Deca-Durabolin, Equipoise lub Primobolan. Skutki uboczne takiego połączenia będą znacznie mniej odczuwalne niż terapii silnie androgennych.

       Kobiety stosują z reguły 5 - 10mg stanazololu dziennie. Środek ten jest przez nie przeważnie dobrze tolerowany.

       Stanazolol zawiera grupę c17-alfa alkilową, niezależnie od formy. Tabletki jednak są bardziej szkodliwe dla wątroby niż wersja iniekcyjna, która omija pierwsze przejście przez wątrobę. W czasie długich, wysoko dawkowanych kuracji regularnie należy dokonywać testów wątrobowych. Mimo że ryzyko jest znacznie mniejsze, także wersja iniekcyjna może powodować uszkodzenia wątroby. Nie przedostaje się do krwi przez wątrobę, jest jednam rozkładana, powodując mniejszy, lecz dłuższy nacisk na wątrobę. Nacisk może być znacznie zwiększony przez dodatkowe środki doustne, zawierające grupę 17-alfa alkilową. Dlatego cykle łączące stanazolol z środkami doustnymi powinny być przeprowadzane ostrożnie, nie trwać dłużej niż 6 - 8 tygodni. Ponadto należy przyjmować leki osłonowe na wątrobę. Obie wersje stanazololu bardzo mocno zaburzają stosunek HDL/LDL, co może skutkować ryzykiem powstawania chorób serca i układu krążenia. Ze względu na sposób administracji, doustny stanazolol ma z reguły mocniejsze działanie zaburzające poziom cholesterolu.

       Doustne przyjmowanie Winstrolu może ponadto wpływać na poziom SHBG (Sex hormone - binding globulin). Jest to co prawda właściwość charakterystyczna dla większości sterydów anaboliczno - androgennych, jednak stanazolol w tej kwestii wykazuje interesujące działanie. Jak wiadomo, proteiny te przyczyniają się do zmniejszania poziomu aktywności wolnych hormonów. Stanazolol więc może nasilać działanie anaboliczne stosowanych wraz z nim sterydów, poprzez właśnie wiązanie się z SHBG. W tym samym celu można również stosować Proviron, wykazujący podobne właściwości. Przykładowo, dodanie Winstrolu do cyklu z użyciem testosteronu niewątpliwie przyczyni się do zwiększania, a tym samym aktywności, wolnego testosteronu w organizmie.

Copyright by www.d4u.glt.pl